2015 | open & close

... x
<>

Koncepce interierového řešení kanceláří Atlas Copco

stupeň: studie interierového řešení, strategie transformace pracovního prostředí, prověření možnosti implementace activity based workplace

klient: Atlas Copco

autoři: František Štáfek, Ondřej Tuček
spolupráce: Markéta Godíková, Anna Tomášková

Studie přestavby interieru kanceláře řeší komplexně zlepšení kvality pracovního prostředí. Otevírá stísněné vstupní prostory vytvořením velkorysé univerzální vstupní haly - "lounge". Ta slouží nejen k uvítání návštěvníků, ale nabízí prostor i pro pracovní schůzky, samostatnou práci, občerstvení nebo odpočinek. Vstupní hala svým členěním přirozeně podporuje neformální setkávání a spolupráci, interierové řešení srozumitelně představuje identitu společnosti.
Stávající "open-space" koncept, jakkoli prostorově efektivní a flexibilní, nezabezpečuje nerušené prostředí pro soustředěnou práci a nenabízí potřebnou škálu charakterů pracovních míst. Studie navrhuje strategii postupné přeměny pracovního prostředí, vedoucí k větší diverzitě pracovních míst s různou mírou podpory samostatné nebo týmové práce, určených pro různou míru mobility či přítomnosti v prostorech a různé potřeby soustředění. Členěním a efektivním využitím dostupné plochy jsou vytvořeny menší otevřené pracovní skupiny, sousedící s menšími uzavřenými prostory pro soustředěnou samostatnou či týmovou práci na místě nebo formou telekonferenčních hovorů. Nové rozvržení pojímá atrium budovy spolu s novou vstupní halou jako hlavní integrující prvky prostor. Společné prostory navazují přímo na venkovní "zahradní terasu" s jedinečným výhledem na město, upravenou pro možnost využití jako krátkodobý pracovní, jednací či odpočinkový prostor.